Ian Somerhalder Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Najlepši citati [izvan TVD-a]

+16
My dear .You're Fucked up
Scarlet
PhoenixX
Buffy
Clair
padreex
Carla Elisabeth
NinaTheVampire
Lidija
kitten.
Nobody's Daughter
Pipilota
•Jeca•
Damonian
PopCorn
heyMcqueen
20 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Najlepši citati [izvan TVD-a] Pon Jan 17, 2011 9:09 pm

heyMcqueen

heyMcqueen
Administrator
Administrator

Dakle,svi mi smo pročitali barem jednu :XDDD: knjigu izvan TVD-a.Ili pogledali neku drugu seriju ili film.

Zapamtili ste neki lep citat?
Podelite sa nama.. gkck

http://www.iansbalkan.com

2Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Uto Jan 18, 2011 3:38 pm

PopCorn

PopCorn
Moderator
Moderator

Ovako prvo moram one naj iz Twilighta ne mogu odoliti..xD
Edward:Look after my heart I left it with you.

Edward:So the lion fallin in love with the lamb
Bella:What a stupid lamd
Edward:What a sick masochistic lion

Bella:That was the first night I dreamt of Edward Cullen.

Edward:You are like y own personal brand of heroin...

Anna Frank:Ljenost moze izgledati privlacna, ali ne daje satisfakcije.

Ima jos ali da me ubijete ne mogu da se sjatim..

3Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Pet Apr 01, 2011 6:56 pm

Damonian

Damonian
Throw a dollar
Throw a dollar

"Mozda bih trebao da ih mrzim, ali ne mogu. Ja nemam dva srca, jedno za mrznju, drugo za ljubav. Ovo sto imam, sad zna za tugu." /Dervis i smrt/

I am nothing special; just a common man with common thoughts, and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten. But in one respect I have succeeded as gloriously as anyone who's ever lived: I've loved another with all my heart and soul; and to me, this has always been enough. -The Notebook

i da,ovo je dugo,ali savrseno je:
''Nastavlja se priča o nama...
Priča koju sve već jako dobro znaju,
Ali ta priča više nije ista...
Jer se u njoj pojavljuje novi lik,
Pojavljuje se ON...
Onaj koji te pokušava zamjeniti...
Više nismo ti i ja,
Sada smo ON i ja.
Jadno zar ne??
Znam da zbog svega toga misliš da sam te brzo zaboravila...
Ma možda čak misliš da te nikad nisam ni voljela.
I vjerovatno se pitaš,
Kako te mogu tako brzo zamijeniti...
Kako mogu dopustiti da na tvoje mjesto dođe netko drugi.
Da on umjesto tebe sa mnom provodi dane,
Da je sada on taj koji mi govori nježne riječi.
Koji me grli, ljubi...
Pa i voli.
Vjerovatno misliš da sam najgora na svijetu,
Da te nisam nikada iskreno voljela,
A kamoli ti pružala iskrenu ljubav o kojoj sam ti toliko pričala...
Ma znaš što...??
Možeš misliti što god hoćeš,
Ali samo jedno zapamti...
Za mene si bio jedini, i ostat ćeš jedini... Zauvijek!
I zamijeniti te nitko nikada neće moći,
Jer nikoga nikad nisam voljela kao tebe.
A strah me da nikada više nikome ni neću moći pružiti ljubav koju sam...
Tebi pružila.
Ali sve bi bilo lakše...
Kad bi ti shvaćao koliko ove riječi bole,
Ubijaju me...
Kidaju...
A lijeka nema.
Kad bi barem znao,
Koliko sam suza prolila,
Shvativši da nikoga ne mogu zavoljeti, osim tebe.
Iz dana u dan plačem zbog toga...
Jer, vjeruj,
Ništa na svijetu ne tražim osim da tebe prebolim.
I da jednog dana zavolim kao što sam tebe.
Ali bojim se...
Strah me da neću moći.
Možda je to jadno razmišljanje, ali ne mogu si pomoći.
Da samo znaš koliko puta na tebe pomislim kada sam s njim.
Jel možeš zamisliti kakav je to osjećaj...??
On mi priča, grli me i ljubi, a ja neprestano razmišljam o tebi.
Ne može se opisati koliko to boli.
Ali znaš što je u svemu tome najgore...??
A ujedno i najjadnije od mene...
Što ga svako malo uspoređujem s tobom.
Osjećam se toliko jadno i sebićno zbog toga.
Ali pomoći si ne mogu.
Samo se nadam da ću jednog dana moći...
I da će se puno toga promijeniti...
Jer želim te preboljeti...
Jer ako si ti uspio mene,
Zašto ja nebi tebe...??
Znam da neće biti lako,
Ali znam da ima Boga i da će mi pomoći u tome,
Jer što me ne ubije, ojača me! ''

4Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Pon Apr 11, 2011 8:27 pm

•Jeca•

•Jeca•
An invitation
An invitation

All you need is trust and little bit of Pixie dust. :D

5Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Ned Maj 08, 2011 11:47 am

Pipilota

Pipilota
Eternal stud
Eternal stud

Jer tamo gde se volimo nikad nije mrak ... <3

6Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Ned Maj 08, 2011 4:29 pm

heyMcqueen

heyMcqueen
Administrator
Administrator

"Al' ti na mene stavi upitnik, pa reci da ti bata deluje k'o gubitnik. Ma nema šanse, šta ti je?"
-Balašević

"Prave si boje dodala na taj portret života mog: talase plave, nijansu lave, vrtloge zelenog. A crnu nisi štedela, ali bez nje bi bela još izbledela - bez crne bela ne bi vredela..."
-Balašević

"Dobro znaš svaku reč, svaki znak, kako najlakše, najbrže, najslađe reći: odlazim. Rastemo, pazimo, slučajno gazimo - tvoje najblaže usne kazu odlazim..."
-Ekatarina Velika

"Osmeh - jedina linija koja ispravlja mnoge stvari..."
-Unknown

"Poruka je da smo svi, u stvari, puni predrasuda i da bi pre nego što doneseš sud o drugom čoveku trebalo da se staviš u njegovu kožu i vidiš neke stvari. Okolnosti te prave onakvim kakav si, život te brusi i obrađuje, a nemamo mi svi iste okolnosti. Zbog toga nije dobro da čovek ima predrasude o nekome. I to se odnosi na sve, na bilo kakve različitosti..."
-Gibonni

"Ja ne lažem. Ja izmišljam ono što mora postojati, samo ga ti još nisi našao - jer ga nisi ni tražio. Zapamti: STVARNOST JE STVARNIJA..."
-Mika Antić

"Nisam ja toliko trapava, koliko je sve lomljivo, sklono padu i pogrešno postavljeno..."
-Uknown

"Ne mrzim te - a trebala bih. Ne osvećujem se - a želela bih. Ne prezirem te - a mogla bih. I kada pomislim da sve znam, da sam sasvim sigurna da me ništa više kod tebe ne može iznenaditi, ti se pojaviš i iznenadiš me tvojom prokletom željom..."
-Unknown

"Samo ostatak nas u drugom i drugog u nama, samo to, nazivamo besmrtnošću smrtnih stvari..."
-Mika Antić

"Najveća slova ljubavi: onaj glupi septembar kad sam se pravio važan da nikog nisam voleo. A jesen svima zlatna, a samo meni bakarna. Da, pravio sam se važan da nikog nisam sanjao. A samog sebe sam boleo i sav se od sebe razboleo, i sebe u sebi mučio, i sebe u sebi proganjao..."
-Mika Antić

"Kada jednom budete odrasli, ponašajte se kao svemir, a ne kao njegov deo..."
-Mika Antić

"Ludo moja zar ne znaš: divno je nemati plan!..."
-Mika Antić

"Najzad, u prvoj ljubavi rađa se i prva bora ovde negde na čelu i celog života te prati. Rađa se prva tuga i prva ljubomora i prvi put se pati..."
-Mika Antić

"Reči su nešto najkrhkije na svetu. Nežnije, možda i od same tišine..."
-Mika Antić

"Inače, ako misliš da se ova stanica zove: sreća, izvini, uopšte se ne zove: sreća. Ako misliš da se nas dvoje nismo poznavali, izvini, mi smo se divno poznavali..."
-Mika Antić

"Mir. Samo malo mira, malo kiša, šaputanja, tamo gde se nebo za njive zakiva i veže..."
-Mika Antić

"A o kiši ti nisam ni rekao: sve mi je usne ulubila. Malo me ljubila. Malo ubila..."
-Mika Antić

"Volim te. Eto. A nebo je u proleće plavo kao nešto čega se nikad setiti neću. Ništa..."
-Mika Antić




"I want to hold you to the sun, I want to be your faithfull one, I want to show you all the beauty you don't even know you hold. I'm hurting you for your own good, I'll die for you - you know I would. I'll give up all my wealth to buy you back a soul you never sold. I want to mix our blood and put it in the ground so you can never leave, I want to end your trust - you'll never be deceived..."
-Emily Autumn

"Be yourself men, be proud of who you are, even if it sounds corny, don't ever let anyone to tell you ain't beatiful..."
-Eminem

"Success is my only motherfucking option - failure is not..."
-Eminem

"Don't take it personally - 'cause we were never in love. It doesn't really mather who you think you are - singing out the window of your car..."
-Katy Perry

"I think I might have inhaled you, I can see you behind my eyes. You've gotten into my bloodstream. I can feel you floating in me..."
-Statelless

"Words can be like knives, they can cut you open..."
-Statelless




“Watch your thoughts, for they become words.
Watch your words, for they become actions.
Watch your actions, for they become habits.
Watch your habits, for they become character.
Watch your character, for it becomes your destiny.”
-Unknown

“It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness . . . it was the spring of hope, it was the winter of despair . . . in short, the period was so far like the present period..."
- Charles Bukowsky


"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."
-Marilyn Monroe

“I knew that I had come face to face with some one whose mere personality was so fascinating that, if I allowed it to do so, it would absorb my whole nature, my whole soul, my very art itself.”
-Oscar Wilde

http://www.iansbalkan.com

7Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Ned Maj 08, 2011 10:14 pm

Nobody's Daughter

Nobody's Daughter
Eternal stud
Eternal stud

It seems strange that my life should end in such a terrible place, but for three years I had roses and apologized to no one. I shall die here. Every inch of me shall perish. Every inch, but one. An inch. It is small and it is fragile and it is the only thing in the world worth having. We must never lose it or give it away. We must NEVER let them take it from us. I hope that whoever you are, you escape this place. I hope that the worlds turns, and that things get better. But what I hope most of all is that you understand what I mean when I tell you that, even though I do not know you, and even though I may never meet you, laugh with you, cry with you, or kiss you, I love you. With all my heart, I love you.

V for Vendetta

http://poet-world.darkbb.com

8Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Sub Maj 14, 2011 11:16 am

kitten.

kitten.
Sexiest Beast
Sexiest Beast

A može iz pjesme? xD
Who will love you? Who will fight? And who will fall, far behind? Come on Skinny Love, what happened here. M-m-my m-m-m-m-m-my xD

9Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Sub Maj 14, 2011 1:34 pm

Lidija

Lidija
My life lacks
My life lacks

If you are, you breath. If you breath, you talk. If you talk, you ask. If you ask, you think. If you think, you search. If you search, you experience. If you experience, you learn. If you learn, you grow. If you grow, you wish. If you wish, you find. If you find, you doubt. If you doubt, you question. If you question, you understand. If you understand, you know. If you know, you want to know more.

10Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Sub Maj 21, 2011 7:51 pm

NinaTheVampire

NinaTheVampire
ISF Supporter
ISF Supporter

Većina iz Twilight ne znam baš sad napamet XD

11Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Sre Avg 03, 2011 7:05 pm

Carla Elisabeth

Carla Elisabeth
My life lacks
My life lacks

1. "Da bi odletio bilo kamo brzinom misli - reče - moraš početi od spoznaje da si već stigao na željeno mjesto ..." - Richard Bach, Galeb Jonathan Livingston.

2."Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe." - Sri Chinmoy

3."Meredit,i love you.I really do.And i can't leave you.But you constantly leaving me.You walk away
when ever you want,you come when ever you want...I'm tired of catching you.
If you wanna break up,please tell me right now.You don't run from your friends or with anyone else
but me.And i'm just tired..." - Grey's anatomy

4.''Ako ustrajavaš tražeći razloge zašto ne biti s nekim, uvijek ćeš ih naći... Ali ponekad treba pustiti srce da bira i bez smetnji da voli.'' - One Tree Hill

5."Život je kao sportska utakmica koja se igra po usvojenim pravilima." - Lovac u žitu

6.''Believe in love. Believe in magic. Hell, believe in Santa Clause. Believe in others. Believe in yourself. Believe in your dreams. If you don't, who will?" - Bon Jovi

12Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Čet Avg 04, 2011 7:54 pm

padreex

padreex
An invitation
An invitation

Semjuel Beket

Da li mislimo ‘ljubav’ kada kažemo ‘ljubav’?

Svi smo mi rođeni ludi; neki čak i ostanu takvi.

Moje greške su moj život.

Pronaći formu koja odgovara masama, e to je zadatak umjetnika.

Najveći posao čovjeka sastoji se u tome da zna šta sve mora da uradi da bi bio čovjek.

http://ispovedam.nice-forum.com/

13Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Čet Avg 04, 2011 7:55 pm

padreex

padreex
An invitation
An invitation

Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovu ugljenik, ali je umeo da čeka.
Pikaso

Život je igra karata.Ruka koja vam ih dijeli predstavlja odlucnost,nacin koji igrate je slobodna volja. Nehru

Moramo se navići da na najvažnijim raskrsnicama ne nalazimo uvek znakove.
Ernest Hemigvej

Najbolje vojskovodje kvare neprijatelju planove dok su ovi još u svom začetku;
osrednje vojskovodje sprečavaju neprijatelja da sklopi saveze;
najgore vojskovodje napadaju neprijateljske gradove.
Sun Tzu

http://ispovedam.nice-forum.com/

14Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Čet Avg 04, 2011 7:57 pm

padreex

padreex
An invitation
An invitation

Najlepši citati [izvan TVD-a] Sch02x

Godine nas obrade različito...
Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi.

Oni koji su nekad uspeli da vrate osmeh na lice na kom još ima tragova suza, znaju kako je to dobar osećaj.

I, više nego dovoljno godina kasnije, možda nečija, možda proseda, možda bez ikoga, ti ćeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameći ga da ti sobu opraši polenom i prolećem. A ulicom će upravo prolaziti mali Cigan sa violom, videćeš samo drozdovo pero na šeširu kako promiče za šimširom, i začućeš Neku Staru Dobru Nepoznatu Pesmu, koju prvi put slušaš, a godinama je znaš...
I zaplakaćeš istog časa...
I najzad shvatiti kako sam te voleo.

Tajne su kao device, s njima se mora nežno... Bilo bi tako slatko naprosto im strgnuti bluzicu, a opet, čarolija je potpuna tek ako ih pustiš da se otkriju same.

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe. Ako znaš prečicu, nema potrebe da se puno lomataš po bespućima. Ne bato... Stigao si čim kreneš. Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu.
U tome je tajna...
U tome je jedini trik...

Balašević

http://ispovedam.nice-forum.com/

15Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Pon Avg 08, 2011 4:52 pm

Clair

Clair
An invitation
An invitation

Ehh, sad idu moj Harry Potter.
* After all, to the well-organized mind, death is but the next great adventure. ~Albus Dumbledore.

* Never trust anything that can think for itself if you can't see where it keeps its brain. ~Arthur Weasley.

* Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light ~Albus Dumbledore.

* In dreams, we enter a world that's entirely our own. ~Albus Dumbledore

* I say there are spots that don't come off.... Spots that never come off, d'you know what I mean? ~Mad-Eye Moody

* Nothing like a nighttime stroll to give you ideas. ~Mad-Eye Moody

* If you want to know what a man's like, take a good look at how he treats his inferiors, not his equals. ~JSirius Black

* Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real? ~Albus Dumbledore ; najdrazi citat ikada.

* It is a curious thing, Harry, but perhaps those who are best suited to power are those who have never sought it. Those who, like you, have leadership thrust upon them, and take up the mantle because they must, and find to their own surprise that they wear it well. ~Albus Dumbledore

* Harry found the hot drink as welcome as the firewhisky had been on the night that Mad-Eye had died; it seemed to burn away a little of the fear fluttering in his chest. ~J.K. Rowling.

* Dawn seemed to follow midnight with indecent haste. ~J.K. Rowling

* It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more. ~Albus Dumbledore

* No, I think I'll just go down and have some pudding and wait for it all to turn up.... It always does in the end. ~Luna Lovegood

To je to za pocetak. XD

16Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Pet Avg 12, 2011 9:26 pm

Buffy

Buffy
Hello brother!
Hello brother!

Listen to them.Children of the night.What music they make.

http://one-direction.forumotion.eu

17Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Pon Sep 12, 2011 1:46 pm

PhoenixX

PhoenixX
Whole new world
Whole new world

I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world.
- Tupac Shakur

Since we all came from a women, got our name from a women, and our game from a women. I wonder why we take from women, why we rape our women, do we hate our women? I think its time we killed for our women, be real to our women, try to heal our women, cus if we dont we'll have a race of babies that will hate the ladies, who make the babies. And since a man can't make one he has no right to tell a women when and where to create one
- Tupac Shakur

Everybody’s at war with different things…I’m at war with my own heart sometimes.
-Tupac Shakur

I know what good morals are,
but you're supposed to disregard good morals when you're living in a crazy, bad world. If you're in hell, how can you live like an angel? You're surrounded by devils,trying to be an angel? That's like suicide
-Tupac Shakur

There should be a class on sex education, a real sex-education class. There should be a class on police brutality. There should be a class on apartheid. There should be a class on why people are hungry. But there are not. There are classes on gym. Physical education. Let's learn volleyball.
-Tupac Shakur

There’s no way that Michael Jackson or whoever Jackson should have a million thousand droople billion dollars and then there’s people starving. There’s no way! There’s no way that these people should wn planes and there people don’t have houses. Apartments. Shacks. Dra ers. Pants! I know you’re rich. I know you got 40 billion dollars, but can you just keep it to one house? You only need ONE house. And if you only got two kids, can you just keep it to two rooms? I mean why have 52 rooms and you know there’s somebody with no room?! It just don’t make sense to me. It don’t
-Tupac Shakur

I'm very sensitive, but that's why I'm so harsh, because I'm so sensitive.
-Tupac Shakur

What we have a is great love. It's complicated.Intense.All-consuming.No matter what we do or how much we fight, it'll always pull us in
-Blair Waldorf (Gossip Girl)

God won't put u to what he can't put u thru
-T.I.

The sure-thing boat never gets far from shore
-Dale Carnegie

The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather in a lack of will.
-Vincent T. Lombardi

Ima ih jos, ovo su mi neki od omiljenih ^^ Kad se setim jos nekih, dopisacu HAPPY

18Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Sub Okt 29, 2011 12:35 pm

Scarlet

Scarlet
Eternal stud
Eternal stud

I najmanja sitnica u vašem životu može izrasti u nešto veliko, značajno i važno samo ako joj vi date priliku...

Ne znam odakle je...

http://angels.motionsforum.com

19Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Pon Dec 12, 2011 7:34 pm

My dear .You're Fucked up

My dear .You're Fucked up
An invitation
An invitation

Mesa Selimovic ♥
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?
Kad bi Bog kažnjavao za svako učinjeno zlo, ne bi na zemlji ostalo ni jedno živo biće.

Dostojevski
Lagati originalno je skoro bolje nego ponavljati tuđe istine.
U prvom slucaju ti si čovek, a u drugom samo papagaj

Jimi Hendrix
"I'm the one that has to die when it's time for me to die, so let me
live my life, the way I want to."

Sheakspeare

"Love all. Trust a few."



20Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Čet Jan 12, 2012 7:02 pm

TeamKlaus

TeamKlaus
An invitation
An invitation

HP :<333:
Moja prva ljubav. Nikad zaboravljena. Mudar čovek ovaj Dambldor.
Pa, inače, pre sveha bih preporučila par knjiga: Beležnica - Nikolas Sparks, Jeza - Megi Stivoter, Princeza Mafije - Marizza Merico. Pitajte za još preporuka ako vam treba zato što sam knjiški moljac, zaluđena knjigama.
Inače, neki od citata:
"Imaš oči kao mačka, nežne, ali bez imalo sramote koju bi jedna devojka trebalo da oseća" - Šangajska konkubina , Hung Jing.

"Nikada nisam tvrdila da sam nevina, jer nisam. Nisam anđeo. Nisam ni đavo. Nešto sam između. Činila sam loše stvari... Platila sam za to. Nisam nikako pokušavala da se izvučem, iako sam bila veoma mlada i veoma nevina kada sam postala princeza mafije. Sada je drugačije; svesnija sam svega što se dešava oko mene. Odana sam bukvalno do smrti. Takva sam i sa prijateljima. Ljudi se ne drže svojih vrednosti ili principa. Ili svoje odanosti. Ja da. Tako sam i upala u nevolju jer mi je to bilo u krvi, deo onoga šta sam i ko sam." - Princeza Mafije , Marizza Merico

Moje omiljeno iz Princeze Mafije:"...stekla sam iskustva koja su me znatno ojačala. Zbog toga sam postala ovakva osoba kakva sam danas. Skromnija, saosećajnija, imam više razumevanja za druge. Ne sudim više na prvi pogled. Uvek postoji nešto iza lica. Ne možeš samo na osnovu gledanja odrediti je li neko svetac ili čudovište. Često ni oni sami ne znaju. I to je zastrašujuće".

"Uvek sam verovala u preživljavanje. Nikada se neću predati" - ista knjiga.

Evo nekih citata iz Otmenosti ježa, ali morate pročitati knjigu da bi shvatili neke od njih:
"Slediti zvezde
U kugli za ribice
Zlatni svršetak" *

"Izgleda da odrasli tu i tamo nađu vremena da sednu i porazmisle o katastrofi koju predstavlja njihov život. Tada se vajkaju bez razumevanja i, poput muva koje se stalno zaleću u isti prozor, uzrujavaju se, pate, kopne, postaju utučeni i pitaju se kakav ih je splet okolnosti poveo onamo kuda nisu hteli da idu".

"Mrzim tu lažnu pronicljivost zrelosti".

"Za onoga ko ne zna šta je ješnost, prvi ujed gladi predstavlja i muku i prosvetljenje".

"Pročitala sam toliko knjiga...
Međutim, poput svih samoukih ljudi, nikad nisam sigurna šta sam od njih razumela. Nekad mi se čini da jednim jedinim pogledom obuhvatam celinu znanja, kao da nevidljivi izdanci iznenada izbijaju i između sebe upliću sva moja raštrkana štiva - a onda se iznenada smisao skriva, suština mi izmiče, uzalud iščitavam iste redove, svaki put mi beže malo dalje, sama sebi ličim na staru ludaču koja misli da je napunila stomak pažljivo pročitavši jelovnik. Kažu da je sprega te sklonosti i tog slepila zaštitni znak samoukosti. Ona osobi uskraćuje pouzdana uputstva koja svako dobro obrazovanje obezbeđuje, a ipak njenoj misli daruje slobodu i sposobnost za sintezu tamo gde zvanične rasprave postavljaju ograde i zabranjuju upuštanje u pustolovine". Ovo obožavam :<333:

"Oni jaki
Među ljudima
Ne rade ništa
Pričaju
Samo pričaju".

"Da se na društvenoj lestvici penjemo srazmerno svojoj nesposobnosti , jemčim vam da se svet ne bi okretao ovako kako se okreće".

"Gaji
Biljke
Decu".

"Šta piješ
Šta čitaš
Za doručkom
Po tome znam
Ko si".

"Kad maske padnu kad naiđe kriza - a kod smrtnika uvek naiđe - istina je strašna!"

"Čaj i manga protiv kafe i novina: otmenost i čarolija protiv žalosne agresivnosti igara moći za odrasle".

"Smrt me ne plaši, ali nepodnošljivo je ono čekanje, ono "još nije" što visi u vazduhu kao nekakva šupljina kroz koju osećamo kolika je uzaludnost borbi. Obuzima me gorko oećanje besmisla".

"Gde je u suštini, istina? A gde je varka? U moći ili u umetnosti? Nije li snaga dobro naučenih reči ono čime uznosimo u nebesa ljudske tvorevine, a za zločin isprazne taštine optužujemo žeđ za prevlašću, koja nas sve uzburkava..."

"Večnost nam izmiče".

"U današnje vreme, kad se na oltaru naše duboke prirode ruše sva romantična, politička, intelektualna, metafizička i moralna verovanja, koja su godine vaspitanja i obrazovanja pokušale da utisnu u nas, društvo, deo teritorije preko kojeg veliki hijerarhijski talasi, tone u odsustvo Smisla. Nema više bogataša i siromaha, dobrih i zlih, kreativnih i savesnih, sindikalaca i individualaca, progresivnih i konzervativnih; svi su tek primitivni hominidi, čije grimase i osmesi, ponašanje i kićenje, jezik i zakoni, upisani u genetsku kartu prosečnog primata, znače samo ovo: držati položaj ili umreti".

"U današnje vreme očajnički vam je potrebna umetnost. Žarko želite da se ponovo povežete sa svojom duhovnom opsenom, strasno žudite da vas nešto spase biološke predodređenosti, da ne bi sva poezija i sva veličina bile proterane s ovog sveta".

"Stvaranje
Živiš
Umireš
To su
Posledice".

"Kad osećam teskobu, odlazim u utočište. Nema potrebe da putujem; dovoljno je da uđem u sfere svog književnog sećanja. Jer, ima li plemenitije razonode, je li tako, ima li zabavnijeg društva, ima li slađeg zanosa od knjieževnosti?" :<333:

"Mene su mnogo prekorevali, i zbog rata, i zbog mira... A sve je došlo kad treba... Sve stigne na vreme onom ko ume da čeka..." - Rat i mir , L. N. Tolstoj

Eto, nadam se da vam se moj izbor svideo. HAPPY

21Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Sre Feb 15, 2012 7:29 am

ZlaLudaKučka

ZlaLudaKučka
An invitation
An invitation

When Someone acces you fo being childish you should take it as a copliment
Stana Katic

Life is all about having a good time.
Miley CYrus

22Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Ned Feb 26, 2012 6:44 pm

InLoveWithDamon<3

InLoveWithDamon<3
Hello brother!
Hello brother!

"You can't make people love you, but you can make them fear you" - Blair Waldorf
"But you know, happiness can be found even in the darkest of times if one only remembers to turn on the light." - Albus Dumbledore
"You’re not asleep, and you’re not dead. I’m here, and I love you. I have always loved you, and I will always love you. I was thinking of you, seeing your face in my mind, every second that I was away. " - Edward Cullen♥

23Najlepši citati [izvan TVD-a] Empty Re: Najlepši citati [izvan TVD-a] Pet Dec 07, 2012 8:30 pm

IxySalvatore

IxySalvatore
Hello brother!
Hello brother!

“Iznenada shvatiš da se sve završilo...Stvarno...Nema povratka nazad...Ne kaj se...Kad pokušavaš da se sjetišgdje je sve zapravo počelo-otkrivaš da je sve počelo prije nego što si mislio...Mnogo prije...I,tada,u tom trenutku,SHVATIŠ DA SE SVE DEŠAVA JEDNOM U ŽIVOTU!KOLIKO GOD POKUŠAVAO-NIKADA NEĆEŠ IMATI ISTI OSJEĆAJ...NIKADA VIŠE NEĆEŠ IMATI OSJEĆAJ DA SI...TRI METRA IZNAD NEBA...“

„Uvijek postoje trenuci kad vam se putevi razilaze.Svako bira svoj put,nadajući se da će se,na kraju,putevi spojiti.Sve više-tvoj put je uži...Ništa strašno...Stvoreni smo jedno za drugo...Ona je tamo...Ali,na kraju se desi samo jedno-dolazi prokleta hladnoća...“


.“Dan prolazi.Prolazi na nekom mjestu gdje si i tada shvataš da ne želiš da budeš nalik nekome iz svoje okoline...Čak ne želiš biti ni ti.Samo želiš da zbrišeš...Otjerati sve dođavola.I,iznenada se desi...Nešto neočekivano...Tada znaš da će se stvari promijeniti...I,promijenile su se...Od tada,ništa više neće biti isto...Nikad...I,kada se desi-znaćeš...“


-TRI METRA IZNAD NEBA

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu